Hejbni se pro Emu

EmaZ

V rámci 6. ročníku Velišského přespolňáku, jsme se rozhodli pomoci malé Emičce a jejím rodičům pod heslem „Hejbni se pro Emu„.

Emička je devítiletá, velice šikovná, usměvavá holčička, která se narodila o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek, kdy gynekolog nezjistil fetofetální syndrom, závažnou anamnézu, která se objevuje u těhotenství dvojčat.
V 29. týdnu těhotenství byla dvojčátka navždy odděleny tím, že menší děvčátko již bohužel nemělo sílu a nedokázalo bojovat. V důsledku jejího úmrtí došlo k akutnímu císařskému řezu, kdy se narodila Emička.
Během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě, dále docházelo k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na přísun kyslíku do plic.
Emička bojovala každou minutou, každým dnem i měsícem a pomalu se uzdravovala, avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna.
Mentálně je naštěstí v pořádku, velké problémy má však s pohybem. Pro další zlepšení je velice důležitá a nezbytná rehabilitace. Tato rehabilitace, která Emičce pomáhá, je velice finančně nákladná a není hrazena zdravotní pojišťovnou.

 

EmaZ

Pokud chcete s námi Emičce přispět na tuto léčbu, máte 3 možnosti:

  • poběžte s námi 5 nebo 10 km a část vašeho startovného věnují organizátoři Emičce
  • v průběhu celého závodního odpoledne budete moci přispět do připravené sbírky
  • finančním dar zaslaný na transparentní účet Emičky číslo 2501462616/2010 u FIO banky s poznámkou pro příjemce „Hejbni se pro Emu“

Získané finanční prostředky budou předány před vyhlášením výsledků hlavních závodů.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE

Napsat komentář